Menu Zamknij

Razem na Święta

W tym roku Święta będą inne. Większość z nas zobaczy swoich najbliższych na ekranach telefonów i komputerów.

A przecież to zawsze był wyjątkowy moment dla rodzin – zwłaszcza tych, które nie mogą zbyt często zebrać się przy jednym stole. Dzieci mieszkają oddzielnie, w innym mieście, innym kraju, dorosłe już wnuki studiują zagranicą, ukochana siostra czy brat postanowili wreszcie zamieszkać oddzielnie i spróbować dorosłego życia. Wszyscy czekają na koniec grudnia, kiedy wreszcie zasiądą do dwunastu dań, przytulą mamę, która ulepiła kilkadziesiąt pierogów, zagrają z tatą w szachy i posprzeczają się jak co roku z kuzynem.

Ale w 2020 barszcz nie będzie u wszystkich smakował tak samo, nie każdy zrobi karpia i pokaże go w telefonie innym, kuzyn na pewno kupi gotowy makowiec, a ciocia upiecze swój słynny piernik i będzie jej przykro, że nie może się nim podzielić. Przez telefon nie prześlemy zapachu, chrupiącej skórki chleba, wyjątkowego smaku kompotu z suszu.

Ale jest coś, czym możemy się podzielić.

Jest przecież wino! Możemy nim wspólnie wznieść toast za lepsze czasy, za kolejny rok i spotkania bez maseczek na twarzy. A w naszych kieliszkach: w stolicy, w Trójmieście, w domku w górach i na Podlasiu, każdy z nas może mieć to samo wino. Wystarczy zamówić je, od nas, dla wszystkich. Wine Corner podpowie, co sprawdzi się najlepiej, bezpiecznie zapakuje i dowiezie na czas pod drzwi. Potem wystarczy ustalić kolejność degustacji lub przypomnieć wszystkim o schłodzeniu butelki przez spotkaniem on-line.

W tym roku wino może nas połączyć i stać się źródłem wspólnych wspomnień. Pamięć zapachowa jest przecież tak silna i trwała. Gdyby Proust spróbował Sancerre Blanc od Lucien Crochet z Sancerre to napisałby o tym oddzielną książkę! Cytrusowa świeżość i aromat świeżo skoszonej trawy w tym winie spodoba się wielu podniebieniom. Łatwo przy tym winie zatęsknić za latem nad jeziorem i czytaniu książki na kocu. Łatwo też to wino połączyć z wigilijną kolacją i zostać domowym sommelierem.

A gdyby te święta pachniały: czereśniami i cieplutkimi pączkami z wiśnią? Wszyscy mają w kieliszku Unlitro i wspominają zeszłoroczny wypad do ciepłej Toskanii. Wino spodoba się tym członkom rodziny, którzy ze łzą w oku wspominają wspaniałe wieczory pod włoskim niebem. Świąteczne potrawy podkręcają owocową soczystością.

Dla tych, którzy zimę kojarzą tylko z winami czerwonymi, potrzebują taniny, struktury i otulającego ciepła rozgrzanych słońcem owoców zawsze znajdzie się w Wine Corner dobre primitivo. To szczep, który łączy gusta młodszych i starszych. Na dodatek świetnie pasuje do polskiej zimowej kuchni. Tylko te pierogi z kapustą i suszonymi grzybami lepiej do niego podsmażyć – połączenie będzie znacznie lepsze.

Dobrych połączeń i dobrych łączy życzymy Wam na Święta!

Ekipa Wine Corner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *